Live life your way

Live life your way

Nyár van, próbáljuk meg az Életmód váltást? Hogyan?

2018. július 13. - barbekque

Megint nyár van és ismét formába szeretnénk hozni magunkat. Próbálkozunk a fogyó kúrával, az edzésekkel, a különböző ilyen-olyan diétákkal, de valami mindig visszahúz.

Szeretnék segítséget nyújtani azoknak az embereknek, akik életmódváltáson törik a fejüket. Hogy mégis hogyan érhető ez el? Most adok néhány információt hogyan lehettek képesek egészségesen élni.

Nemcsak a helyes étkezésekről, vitaminokról és egyéb táplálék kiegészítőkről szól az egészséges életmód, hanem hozzá tarozik a sportolás, pihenés és igen az alvás is. De nem azt mondom, hogy, ha átalszod az egész napodat, akkor egészséges leszel, vannak határok, amiket érdemes betartani.

Valamint az is tudni kell, ha egészségesebben szeretnénk élni nem biztos, hogy költséghatékony dologról van szó.De az egészséges táplálkozás nemcsak segít megszabadítani a felesleges kilóktól, hanem javítja a közérzetedet, életminőségedet és az egészségi állapotodat is. Szóval te döntöd el, hogy megéri- e neked változtatni.

Igyekszem, minél hasznosabb tanácsokat adni, amit még én is próbálgatok elérni. Tapasztalataimat is szívesen elmesélem nektek a továbbiakban.

 desayuno-frutas-verduras-500x334.jpg

 Az egészséges életmód alapjaival kezdjünk is:

Azt sajnos el kell mondjam, hogy az egészséges életmód kialakítása nem egyik napról a másikra fog történni, mert ez egy folyamat eredményeként fog létre jönni. De ne keseregjetek el, legyetek kitartóak! Általában 8 alapelvet szoktak megemlíteni az egészséges életmóddal kapcsolatban, melyek együttesen a testi-lelki harmóniát teremtik meg.

Hogy mik ezek az alapelvek, nézzük is meg:

8+1 alapelv, aminek a betartásával napról-napra egészségesebbek lehetünk:

  1. Egyél minél több friss zöldséget és gyümölcsöt!
  2. Válassz teljes kiörlésű lisztből kenyeret, pékárut és más gabona alapú ételeket!
  3. Cukor helyett válassz inkább mézet vagy nyírfacukrot, esetleg sztíviát!
  4. Margarin és más zsiradékok helyett válassz hidegen sajtolt olajat vagy vajat.
  5. Fogyassz megfelelő mennyiségű folyadékot. (De kerüld a cukros üdítőket) Ez nagyon fontos mindig és mindenkor!
  6. Fogyassz több úgynevezett „lúgosító” ételt: pl.zöld növényeket, gyümölcsöket, olajos magvakat, flavon tartalmú zöldségeket. De bátran ehetsz csirkét, pulykát, marhát és halat nem kell csak zöldségen élned! A sajtok és tejtermékek fontosak a szervezet számára, hiszen fontos kálciumforrása a szervezetnek, ha valaki azt mondja, hogy nem szabad ezeket fogyasztani az hülyeség.

  7. Étkezz rendszeresen, napi 4-5 alkalommal kisebb adagokkal.

  8. Mozogj rendszeresen!

8+1. Tartozkodj a gyorséttermi ételektől, a gyógyszer-,az alkohol- és cigaretta fogyasztástól

 Hogyan állítsunk össze egy egészséges napi menüt?

Az egészséges táplálkozás nem olyan nehéz dolog, mint ahogyan azt elképzeled. Magas szintű tudományos bizonyítékok szólnak a változatosság előnyei mellett, mint például az "OKOSTÁNYÉR" bemutatja nekünk az alapvető élelmiszercsoportokat, amik segíthetnek nekünk a célunk elérésében.

1.jpg

10 OKOSTÁNYÉR tipp:

  • Együnk minden főétkezéshez piros, narancs és sötétzöld színű zöldségfélét, például sárgarépát, paradicsomot vagy brokkolit, változatos formában: nyersen, főve, párolva, zöldséglének, salátának vagy szendvicskrémnek elkészítve.
  • Tízóraira, uzsonnára, desszertként kiváló választás a gyümölcs.
  • Heti 2-3 alkalommal elropogtathatunk 1-1 kis maréknyi nem sózott olajos magvat, például mandulát, diót, tökmagot. Remekül kiegészítheti a tízórait vagy uzsonnát.
  • Naponta egyszer együnk teljes értékű gabonafélét, például kenyér, péksütemény, müzli, levesbetét vagy köret formájában.
  • Minden nap szerepeljen az étrendünkben tej vagy tejtermék! A tejtermékek, pl. sajtok, joghurtok, tejföl közül zsírtartalmuk alapján válasszunk. Kerüljön nagyobb hangsúly a sovány alternatívákra, pl. Óvári vagy Tolnai sovány sajt, 12%-os tejföl.
  • Hetente legalább egyszer kerüljön az asztalunkra tengeri hal, de jó választás a busa, a pisztráng és a kecsege is.
  • Igyunk meg naponta 8 pohár (2-2,5 dl/pohár) folyadékot. Ebből legalább 5 pohár ivóvíz legyen.
  • Vásárláskor olvassuk el az élelmiszerek címkéjét! Hasonlítsuk össze a termékek zsír-, só- és cukortartalmát. Helyezzünk nagyobb hangsúlyt az alacsonyabb értékekkel rendelkező termékekre!
  • Hetente legfeljebb kétszer fogyasszunk desszertet, édességet! Törekedjünk a felhasznált cukormennyiség csökkentésére!
  • Csak alkalmanként csemegézzünk a nagy zsírtartalmú fogásokból, élelmiszerekből, mint például a kolbászok, szalámifélék, tejszínes mártások és desszertek, majonéz.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegedre/19440/miert-van-szukseg-taplalkozasi-ajanlasokra

Egészséges recepteket pedig itt találhattok, amik szintén segítenek neked: https://dietless.hu/receptek/

A LÉNYEG:

Az egészséges táplálkozás egy olyan eszköz, ami egyszerű változásokkal átformálja a megszokott étrendedet a jobb életminőség és a boldogabb élet érdekében! A te döntésed, hogy mennyire tudod magadban ezeket a dolgokat tudatosítani és hogy mit szeretnél elérni.

Viszont ami még nagyon fontos, hogy a diéta és a fogyókúra csak átmeneti megoldás, hiszen közben sokszor éhes maradsz és miután vége gyakran visszatérsz az eredeti szokásaidhoz és mint egy ördögi kör folytatódik tovább. Viszont az egészéges, kiegyensúlyozott és változatosételek hosszú távú fogyasztása hatékonyabb módszer.

Sok sikert kívánok mindenkinek a céljai elérésében!

egeszseges-etelek11-585x293.jpeg

 

 

Az egészséges táplálkozás nem ördöngösség, és számos út vezet a megfelelő megoldáshoz. Magas szintű tudományos bizonyítékok szólnak a változatosság előnyei mellett, vagyis arról hogy az egészséges táplálkozás megvalósításához nincs szükség egyes élelmiszercsoportok kizárására az étrendből. Ehelyett a különböző élelmiszerek rugalmas kombinációjával válik kézzelfoghatóvá a hétköznapok szintjén az egyéni igények, preferenciák, kulturális hagyományok figyelembevételével az egészséges táplálkozás.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegedre/19440/miert-van-szukseg-taplalkozasi-ajanlasok
Az egészséges táplálkozás nem ördöngösség, és számos út vezet a megfelelő megoldáshoz. Magas szintű tudományos bizonyítékok szólnak a változatosság előnyei mellett, vagyis arról hogy az egészséges táplálkozás megvalósításához nincs szükség egyes élelmiszercsoportok kizárására az étrendből. Ehelyett a különböző élelmiszerek rugalmas kombinációjával válik kézzelfoghatóvá a hétköznapok szintjén az egyéni igények, preferenciák, kulturális hagyományok figyelembevételével az egészséges táplálkozás. Az OKOSTÁNYÉR® végigvezet bennünket az alapvető élelmiszercsoportokhoz (zöldségfélék, gyümölcsök, gabonafélék, tej és tejtermékek, hús és húskészítmények, halak és tojás) kapcsolható táplálkozási tanácsokon. Emellett a megfelelő folyadékbevitelre, továbbá a zsír-, cukor- és sóbevitel mérséklésére vonatkozó útmutatás is megfogalmazódik. Így ad iránymutatást egy napi étrend ajánlott összetételéről. Az egészséges életmódnak a rendszeres fizikai aktivitás elválaszthatatlan része, ezért bár szoros értelemben nem tartozik a táplálkozás tárgykörébe, de a javasolt mozgásmennyiség is helyet kapott a legfrissebb ajánlásban.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegedre/19440/miert-van-szukseg-taplalkozasi-ajanlasokra
Az egészséges táplálkozás nem ördöngösség, és számos út vezet a megfelelő megoldáshoz. Magas szintű tudományos bizonyítékok szólnak a változatosság előnyei mellett, vagyis arról hogy az egészséges táplálkozás megvalósításához nincs szükség egyes élelmiszercsoportok kizárására az étrendből. Ehelyett a különböző élelmiszerek rugalmas kombinációjával válik kézzelfoghatóvá a hétköznapok szintjén az egyéni igények, preferenciák, kulturális hagyományok figyelembevételével az egészséges táplálkozás.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegedre/19440/miert-van-szukseg-taplalkozasi-ajanlas

A bejegyzés trackback címe:

https://barbekque.blog.hu/api/trackback/id/tr8614109923

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása